Materiály, co se třpytí

Publikováno
Krásné košile a látky, zerowaste obchod

Už Vás napadlo, odkud mám všechny ty krásné látky? A co všechno kupuji? Je můj obchod stoprocentně zerowaste? Zjistěte, co je pro někoho odpad a pro mně třpytící se zlato. Pohlédněte do zákulisí mých materiálů. Věřte, že vždy zářím, když jsem obdarována novými kousky. Někdy vím hned, co z látky vyčaruji a někdy se musím trošku zamyslet.

Kaliko je bavlněné plátno, které se používá v oděvním průmyslu k první zkoušce než se střihne do mnohdy mnohem dražší látky. Kaliko, ze kterého jsem vyrobila tašky a spotřebovala opravdu i ty nejmenší kousky, jsem dostala od jedné české návrhářky. Pozor, špatně se žehlí.

Bavlněné pánské košile používám především na chňapky a prostírání. Jsou to košile ze second handů nebo přijaté darem. Výplňový materiál chňapek je kupovaný.

Závěsy u mě najdou několik využití. Z jednobarevného světle hnědého jsem ušila tašky, protože mi k nim barevně sedly. Z květovaných závěsů jsou batůžky. Obrovskou výhodou závěsu je, že jsou velké a pevné, a tak je stříhání jednodušší.

Zbytky látek z menších projektů ať už jde o moje šaty nebo třeba darované povlečení, vždy se dá vykouzlit svěží neokoukaná kreaturka. Občas není jednoduché naskládat všechny střihové šablony na malý kousek látky, ale když se hodně snažím, tak se to vždy povede. Sledujte jak jsem si z malých kousků krajky a podšívky vyzdobila krabici.

Mýdlová hmota je původu kupovaného, nesbírám zbytečky mýdel po známých. Vše okolo mýdel je ze zdrojů největších online prodejců mýdlových materiálů v Česku.

Papír na žluté, zelené a modré obálky ležel známému ve firmě řadu let a už k nim neměl využití. Bílé čtvrtky jsou z mého skicáku A3, který jsem si koupila před dlouhou dobou a vůbec jsem ho nepoužívala. Hnědý papír jsou odřezky z workshopů, kde stoly byly menší než šířka papíru, a tak jsem využila příležitosti. Z vytrhaných stránek starých sešitů vyrábím nové sešity. Ze všech odstřižků vyrábím domácí papír.

Pytlíky na čaj jsou kupované a už mi doma leží nějakou dobu. Původně jsem chtěla sama mixovat čaje a prodávat, ale na to tu máme jiné experty. Je to skvělá příležitost pro Vás. Můžete vyrobit někomu dárek z čajů a kávy.

Šátky jsou skvělý materiál na dárkové sáčky s mašličkou. Jsou jemné a barevné. Mašličky a tkalouny jsou z mých vlastních zásob a nebo darované.

Oblečení dostávám darem a využívám ho ke všem možným projektíkům ať už pro sebe nebo na prodej.

Plátna na obrazy jsou všechna kupovaná ať už ve formě připraveného našepsovaného plátna na rámu a nebo plátna, šepsu a rozloženého rámu, který musím složit, natáhnout plátno, nastřelit ho a našepsovat. Barvy jsou také všechny nové. Obrazy sice nepatří do kategorie zerowaste ani upcyklace, ale je to něco, co ráda dělám a pokud někomu udělá radost koukat na krásnou krajinu v obýváku, tak to má i smysl.

Obalový materiál je recyklován. Hedvábný papír přírodní barvy je z dárkových krabic. Ostatní papíry, krabice a bublinky jsou z přijatého zboží v práci.

Teď už víte, odkud pochází všechny materiály, které používám. Co myslíte, je můj online obchod zerowaste? Stoprocentně asi ne, ale kdybych měla spočítat, za jak dlouho naplním odpadkový koš, tak mi to bude trvat déle než rok a to je, myslím, slušný výkon. Máte doplňující otázky? Napište mi mail, ráda Vám odpovím.

Používané materiály obchodu
Poznáváte některé košile? Najdete na co všechno byly využity?